Liquidtool – hét koelvloeistofbeheersysteem bewaakt en meet automatisch de concentratie, het vulniveau en de temperatuur van koelvloeistoffen. Het systeem mengt automatisch de juiste concentratie en vult zelfstandig bij. Zo profiteer je altijd van een perfecte metaalbewerkingsvloeistofconditie in je machine.
Zonder leidingen in de werkplaats is dit dé oplossing bij uitstek. Je hebt slechts een paar standaard slangen nodig.
Twijfel je nog? Lees hier de ervaring van Bayards Aluminium Solutions en bedenk wat dit voor jou kan betekenen.
Bayards Aluminium Solutions is een wereldwijde specialist in aluminiumconstructies, die dankzij een combinatie van innovatieve ontwerpen en engineering, uitstekend vakmanschap en geavanceerde technologie zijn klanten de meest vooruitstrevende oplossingen in aluminium kan bieden.
Met de vele machines is het voor hen van groot belang de machines in perfecte staat blijven verkeren en ze gegarandeerd de beste producten kunnen blijven leveren. Koelvloeistof op de verkeerde manier doseren kan een negatief effect hebben op de kwaliteit van het eindproduct, de machine stand tijden en uiteraard (onnodige-) verbruik van koelvloeistof.
Om ervoor te zorgen dat alle parameters in orde zijn is Bayards Aluminium Solutions overgestapt naar slim koelvloeistofbeheer met de Liquidtool. Dit heeft ervoor gezorgd dat het werkproces aanzienlijk is verbeterd.
“Wij raden Liquidtool zeker aan: een eenvoudig te installeren systeem dat precies doet wat het moet doen — betrouwbaar, efficiënt en gebruiksvriendelijk.” Dat zijn de woorden van de Productie Engineer bij Bayards Aluminium Solutions na het in gebruik nemen van de Liquidtool.
De reden waarom zij kozen voor de Liquidtool? Dat waren er meerdere;
- Geen handmatig bijvullen meer – dit bespaart tijd en voorkomt fouten
- Geen risico op overvulling – het systeem vult altijd gecontroleerd bij
- Altijd het juiste percentage koelvloeistof – voor optimale prestaties
- Constante temperatuur – door bij te vullen in kleine batches blijft de temperatuur stabiel
“Onze ervaring met Liquidtool is zeer positief. In de eerste weken hebben we de instellingen wat gefinetuned, maar daarna werkt het systeem volledig autonoom. De machine wordt automatisch bijgevuld, zonder dat wij ernaar hoeven om te kijken. Het online dashboard en de app zijn erg gebruiksvriendelijk en geven in één oogopslag inzicht in de status van het systeem.” Aldus Bayards Aluminium Solutions.
Door het juiste beheer van je koelvloeistof zorg je ervoor dat je efficiënt en economisch te werk gaat. Dit vertaald zich op meerdere vlakken terug.
– Besparing op koelvloeistof doordat er een continue meting is van de verhouding, temperatuur, in sommige gevallen een besparing tot wel 40%!
– Koelsmeermiddel wordt automatisch bijgevuld vanuit de drum wanneer het niveau te laag is
– Tijdsbesparing doordat de sensoren in de Liquidtool alles meten en direct registeren, wat is in te zien via een app op je telefoon of dashboard op je computer
– Een stabielere concentratie van je koelsmeermiddel, de pieken en dalen welke je wilt voorkomen kunnen met de Liquidtool verleden tijd zijn
– Minder schuimvorming, corrosie en kleverigheid door continue de juiste concentratie te hebben van je koelsmeermiddel
– Dit alles resulteert weer in langere levensduur van je machine(s)
Ben je naar aanleiding van bovenstaand artikel geïnteresseerd en wil je weten wat de Liquidtool voor jou kan betekenen? Neem dan snel contact op met onze vertegenwoordigers Jan, Marcel of Tjerk.